Kuru Temizlemede Dikkat Edilmesi Gerekenler!

 

Kuru Temizlemede Dikkat Edilecekler

Zorlu kıyafetlerin başa çıkılamayan lekelerinde devreye kuru temizleme hizmeti veren firmalar girmektedir. Bazı kıyafetlerin sahip olduğu türler elde yıkamaya uygun değildir. Hassas kumaşlar elde yıkama ve çamaşır makinesinde deforme olarak kıyafette geri dönüşü olmayan zararlar verebilmektedirler. Bu nedenle kuru temizlemede dikkat edilecekler oldukça önemli olup kıyafetin ömrünü belirlemede önemli etki sağlamaktadır.

Kuru temizleme işlemi dışarıdan bakıldığında basit gibi görünmesinin yanında büyük bir dikkat ve özen gerektiren bir iştir. Temizleme aşamasında yapılabilecek bir hata geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilecektir. Bu nedenle kuru temizleme hizmeti alınmak istenirken tüm ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir.

Kesinlikle Kuru Temizleme Gerektiren Kıyafetler

Bazı kıyafetlerin makineye atılıyor olması onların tamamen deforme olmasına ve bir daha kullanılamamasına neden olmaktadır. Bu tür kıyafetlerin temizliğinin mutlaka kuru temizleme firmaları ile yapılması gerekir. Mezuniyet elbiseleri ve takım elbiseleri bu kıyafetlerin başında gelmektedir.

Kuru temizlemede dikkat edilecekler hususunda diğer bir nokta gelinlikler olmaktadır. Gelinlikler kesinlikle makinede yıkanmaması gereken özel giysilerdir. Düğün sonrasında gelinliklerini saklamak isteyenler kuru temizleme işlemi yapılmasının ardından nem olmayan bir ortamda gelinliklerini gönül rahatlığı ile saklayabilirler.

Kesinlikle kuru temizlemeye verilmemesi gerekenler arasında pamuklu giysiler de yer almaktadır. Suyun pamuklu kıyafetler üzerinde fazla bir etkisinin olmaması nedeniyle pamuklu giysilerin kuru temizleme ile temizlenmesi daha doğru olacaktır.

Kuru Temizlemeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuru temizlemede dikkat edilecekler kıyafetin ömrünün belirlenmesinde önemli etki etmektedir. Kuru temizleme işlemi aslına bakıldığında oldukça avantajlı bir işlemdir. En büyük avantajı ise zamandan sağladığı tasarruftur.

·         Kuru temizleme hizmeti alınmak istendiğinde bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Bunlardan birisi kıyafetin üzerindeki lekenin ne lekesi olduğunun ve ne kadar süredir kıyafette olduğunun kuru temizlemecilere söylenmesidir. Kuru temizleme hizmeti veren firmalar bu detayları öğrendiğinde ona göre bir temizleme biçimi gerçekleştireceklerdir.

·         Kıyafette zorlu lekelerle baş etmek için mümkün olduğunca lekelenmenin olduğu yakın bir zamanda kuru temizleme firması ile irtibata geçilmelidir. Aradan fazla bir zaman geçmesi kıyafette olan lekelerin çıkmasını daha da zor hale getirecektir.

·         Kuru temizlemeye verilecek olan giysilerin renklerine ve türlerine göre ayrılarak verilmesi giyside oluşabilecek hasarları en aza indirecektir. Giysilerdeki renk karmaşasının önlenmesi ve olası deformelerinin önüne geçebilmek için bu ince detaylara dikkat etmek fayda sağlayacaktır.

·         Kuru temizlemeye verilecek olan kıyafetlerin ütülenmemesine dikkat edilmesi gerekir. Isının da etkisiyle lekeler kıyafetlere daha fazla işleyerek temizlenmesini daha da zor bir hale getirecektir. 

·         Kıyafetlerdeki lekelerin ısı görmesi olabildiğince engellenmeli mümkün olan en kısa sürede temizleme aşamasına geçilmelidir.

·         Her şeyden önce kuru temizleme hizmeti veren firmalar detaylıca araştırılarak ona bir tercihte bulunulmalıdır. Müşteri memnuniyetini benimseyen firmalar onların isteklerini ön plana alarak ona göre bir hizmet sağlayacaklardır. http://drycorner.com en iyi ve en kaliteli kuru temizlemeni müşterilerine sunmaktadır.

Kuru Temizleme Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuru temizleme hizmet aşaması her ne kadar kuru temizleme firmalarını ilgilendiren bir konu olsa da bu konu hakkında bilgi sahibi olmak alınacak hizmetin kontrolünü sağlamada önemli kaynak olacaktır.

Kuru temizlemede dikkat edilmesi gerekenler uzun ömürlü kıyafet kullanma imkanı sağlarken, bu nedenden dolayı yeniden kıyafet almayı engelleyerek tasarruf etmeye de yardımcı olacaktır.

·         Kuru temizleme işlemi yapılacak olan kıyafetlerin sıcaklık görmemesine dikkat edilmelidir. Sıcaklık gören kıyafetlerdeki lekeler kıyafetin içine daha çok işleyerek lekenin çıkmasını imkansız bir hale getirebilecektir.

·         Kuru temizleme işlemi esnasında kullanılan malzemelerin solunuyor olması ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bu nedenle solventlerin cilt ile temasından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

·         Kıyafet üzerinde yer alan zorlu lekeler için ilk aşama olarak leke masası üzerinde temizleme işlemin yapıldıktan sonra makineye atılmalıdır.

·         Kuru temizleme işlemi yapılacak olan kıyafetler renklerine ve türlerine göre ayrılarak ona göre temizleme işlemi yapılmalıdır.

·         Temizleme işlemi yapacak olan makineye alması gerekenden fazla kıyafet koymak temizleme işleminden yeteri kadar verim alınmasının önüne geçecektir.

·         Her kıyafet aynı programda yıkanmayacağından dolayı aynı tür kıyafetlerin ayrılarak ona göre bir programla temizleme işlemi yapılmalıdır.

Kuru temizlemede dikkat edilecekler ürün güvenliğinin yanı sıra insan sağlığının da korunmasına ciddi derecede fayda sağlayacaktır. En iyi ve en kaliteli hizmeti müşterilerine sunan Dry Corner, müşterilerden aldığı olumlu geri dönüşlerle her geçen gün giderek daha da büyümekte ve hizmet kapsamını arttırmaktadır.

 

 

Müşteri memnuniyet düzeyi en yüksek firma

Değerlerimizden, deneyimlerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle müşterilerimize 100% Müşteri Memnuniyeti Garantisi veriyoruz.

Ücretsiz servis avantajı ile evinizden alıp evinize teslim ediyoruz.

DryCorner çalışma saatlerimizi öğrenebilmek için ilgili mağazayla iletişime geçiniz.

Merkez

Acıbadem Mh. Dost Ozan Sk. No:1/1 Kadıköy / İstanbul

T & F: 444 6 566

info@drycorner.com