Nelere Kuru Temizleme Yapılır?

 

Nelere Kuru Temizleme Yapılır?

Görselliğe verilen önemin her geçen gün artması kuru temizleme hizmeti veren firmalara olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Bazı kıyafetlerin elde veya makinede yıkanması mümkün değildir. Bu tür kıyafetlerin kuru temizlenme harici yıkanmaya çalışılması kıyafette geri dönüşü olmayan hasarların oluşmasına neden olabilecektir. Nelere kuru temizleme yapılır sorusu bu duruma dikkat edenlerin araştırdığı konulardan olmaktadır.

Kuru Temizleme Yapılan Eşyalar

Her ürünün ve kıyafetin kuru temizleme ile temizlenmesi mümkün değildir. Yalnızca belli başlı ürünler kuru temizleme ile temizlenmektedir. Kuru temizleme yapılabilecek ürünler etiket kısımlarında yazmaktadır.

Kuru temizlemeler suya karşı dayanıksız olan ve çıkması zor olan lekelerin temizlenmesinde tercih edilen yöntemlerdendir. En büyük avantajlarından biri ise büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlamasıdır.

Kuru temizlemeye verilecek olan ürünler kuru temizlemeye uygun olması gerekir. Aksi takdirde kıyafetlerde deforme olma durumu söz konusu olabilecektir.

Takım Elbise

Şıklığın en çok temsilcilerinden biri de takım elbiseler olmaktadır. Temizliğinin oldukça zor olması nelere kuru temizleme yapılır sorusunun cevabını oluşturmaktadır. Dry Corner takım elbiseleri olabildiğince hassas bir şekilde temizleyerek ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlar.

Gömlek

Gömlekler günlük hayatta ve özel hayatta hem kadınlar için hem de erkekler için tercih edilen ürünlerdendir. Gömleklerin yıkanması ve temizliği oldukça basittir ancak bazı kumaş türüne sahip gömleklerin temizliği kuru temizleme gerektirmektedir.

Bazı lekelerin inatçı oluşu onların çamaşır makineleriyle dahi çıkmamasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda kuru temizlemeden yardım almak en doğrusu olacaktır.

Abiye

Birçok özel gün kıyafetinin yanı sıra abiyelerin temizliği de daha bir dikkat ve özen gerektirmektedir. Kuru temizlenme ile temizlenen abiyelerde renklerin solması ve abiyenin deforme olması gibi bir durum olmayacaktır.

Özel günlerde kullanılan birçok kıyafetin temizlenmesi kuru temizleme ile yapılmaktadır. Bunun yanında gelinlik stor perde, battaniye gibi tekstil ürünlerin temizliği de yine kuru temizleme işlemi ile gerçekleştirilmektedir.

Kuru Temizleme Gerektiren Ürünlerin Temizliği

Kuru temizleme ile temizlenmesi gereken ürünlerin etiketlerinde bu detay yer almaktadır. Dolayısıyla bu durumda nelere kuru temizleme yapılır diye bakıldığında elimizdeki ürünün etiketini incelemek doğru bir davranış olacaktır.

Havalandırma

Kuru temizleme yapılabilecek ürünler bakımı ve temizliği daha fazla dikkat gerektirmektedir. Kıyafetlere sinen kötü kokunun giderilmesi için en etkili yollardan biri havalandırma yöntemidir. Bu yöntemle 48 saat boyunca havalandırılan kıyafetlerden kötü kokular tamamen ortadan kalmaktadır.

Kuru temizleme işlemi gerektiren kıyafetlerin sık sık yıkanıyor olması giysinin deforme olmasına ve eskimesine neden olacaktır. Bu nedenle kirlenmeyen kıyafetlerin havalandırılması ile üzerindeki kötü kokulardan kurtulmak mümkündür.

Küçük Dokunuşlarla Temizlik

Bazı özel kıyafetlerin temizliği daha fazla dikkat etmeyi gerektirmektedir. Özellikle üzerinde çok fazla işlemeye sahip olan kıyafetler elde yıkamanın yanı sıra kuru temizleme ile de hasar görebilmektedir. Böyle durumlarda kıyafetlerin tamamın yıkanması veya kuru temizlemeye verilmesi yerine kirli yerlerin tek tek hafif dokunuşlarla temizlenmesi faydalı olacaktır.

Temizliği zor olan kıyafetlerdeki küçük lekeler uygun deterjanın seyreltilmesi ile hafif hafif kirli yerlere uygulandığında lekeler kolaylıkla çıkacaktır. Bezin kuru olarak kıyafete hafifçe dokunduruluyor olması bu aşamada leke kalmaması için doğru bir davranış olacaktır.

Doğru Kıyafet Tercihi

Kıyafetler her ne kadar hoş ve güzel görünmeyi sağlasalar da içeriğinde çok fazla kimyasal barındıran kıyafetler sağlığı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle kıyafet tercihi yaparken sağlığın ön plana alınması gerekmektedir.

Her özel kıyafetin temizliğinde kuru temizlemeye ihtiyaç duyulmaz. Çok düşük programlarda ve düşük ısıda herhangi bir zarara uğratmadan kıyafetleri yıkamak mümkün olmaktadır. Özel kıyafetlerini yıkamaya kıyamayanlar ise yine hafif dokunuşlar yardımı ile kıyafetlerindeki lekeleri kolaylıkla çıkarabilirler.

Kaşmir Lekelerine Çözüm

Kaşmirin oldukça hassas bir kumaş olması temizliğinde de bu hassasiyeti sürdürmeyi gerektirmektedir. Kaşmir hassas yapısı nedeniyle organik kuru temizleme ile temizlendiğinde ilk günkü yapısını daha fazla korur.

Dry Corner, kaşmir gibi hassas ürünleri organik kuru temizleme ile temizleyerek bakımını da en doğru bir şekilde yapmaktadır. Bu tür kumaşların çamaşır makinesinde yıkanması gereken durumlarda makinede hassas çamaşırlar program seçilerek 20 derece sıcaklıkla yıkanması gerekmektedir. Bunun yanında bir bezin içene konularak yıkanması kıyafette oluşabilecek hasarı en aza indirecektir.

Kaşmir kurutma aşamasında kesinlikle çamaşır ipine ve askıya asılmaması gereken bir tür kumaştır. Kurutma aşamasında düz bir zemine serilerek kurutulması daha doğru olacaktır.

Nelere kuru temizleme yapılır sorusuna cevap bulabilmek için kıyafetin türünün ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Kuru temizleme hizmeti veren firmalar müşteri memnuniyetini esas alarak kıyafetleri hassas ve dikkatli bir şekilde temizleyerek müşterilerine teslim etmektedir.

 

 

 

 

 

Müşteri memnuniyet düzeyi en yüksek firma

Değerlerimizden, deneyimlerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle müşterilerimize 100% Müşteri Memnuniyeti Garantisi veriyoruz.

Ücretsiz servis avantajı ile evinizden alıp evinize teslim ediyoruz.

DryCorner çalışma saatlerimizi öğrenebilmek için ilgili mağazayla iletişime geçiniz.

Merkez

Acıbadem Mh. Dost Ozan Sk. No:1/1 Kadıköy / İstanbul

T & F: 444 6 566

info@drycorner.com