İstanbul Kuru Temizleme Firmaları

Birçok kişi, kuru temizleme işleminin, ıslak temizlemeye göre kuru şekilde yapıldığını düşünebilir. Aslında kuru temizleme, temizlik aşamasında kullanılan temizleme maddelerinin su içermemesinden dolayı kuru temizleme olarak adlandırılmaktadır.

Çok önceleri kuru temizleme aşamalarında gaz yağı, benzin, benzen gibi tehlikeli ve yanıcı maddeler kullanılmaktaydı. Gelişen teknolojiyle birlikte farklı temizleme maddeleri sektörde kullanılmaya başlanınca ortaya organik kuru temizleme yöntemi çıkmıştır.

İstanbul kuru temizleme firmalarının verdiği hizmetle, abiye, günlük kıyafet, halı, stor perde gibi birçok ürün, kuru temizleme işlemlerinden geçirilerek temizlenmektedir.

Kuru Temizleme Nedir?

Klasik kuru temizleme, buhar ve çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan temizleme yöntemi olarak açıklanabilir. Eski zamanlarda kuru temizleme yapılırken yanıcı ve tehlikeli maddeler kullanılırdı. Zamanla doğaya ve insan sağlığına zarar vermeyen, çevre dostu GreenEarth teknolojisi kullanan İstanbul kuru temizleme firmamız, kuru temizleme sektörüne yeni bir anlayış getirmiştir. Kuru temizlemenin neleri kapsadığını daha detaylı incelemek için https://drycorner.com/blog-oku/kuru-temizleme-nedir içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

İstanbul kuru temizleme firmaları arasında kendine yer edinmiş, insan sağlığı ve çevre dostu olan firmamız, kullandığı yeşil kuru teknoloji sayesinde hem müşteri memnuniyetini kazanmış hem de kuru temizlemeye getirdiği organik kuru temizleme anlayış ile, kıyafetlerin deforme olmadan, ilk günkü gibi korunmalarını sağlamıştır.

Organik Kuru Temizleme Neden Önemlidir?

Giderek kimyasallaşmaya başlayan birçok ürün hem insan sağlığına hem de doğaya zarar vermektedir. Ekolojik dengenin giderek bozulduğu zamanımızda, doğanın dengesinin yeniden kurulması önem kazanmıştır.

Doğa ve insan sağlığının giderek bozulduğu günlerde organik kuru temizleme birçok kişinin gündemine girmiştir. Organik kuru temizleme sayesinde birçok avantajı elde ederek insan sağlığı ve çevre koruma altına alınmaktadır.

 • Organik kuru temizleme ile cilt tahrişleri en aza indirilmektedir.
 • İnsan sağlığı ve çevre korunmuş olur.
 • Tüm giysi, ev tekstili, halılarda doğal canlılık ve parlaklık başlar.
 • Kıyafetlerin ve kuru temizleme yapılan eşyalar, ilk günkü renklerini korurlar.
 • Özellikle bebek kıyafetleri gibi narin ve hassas çamaşırlarda herhangi bir tehlike yaratmaz.

Gelinlik, damatlık, abiye kıyafetler ve özellikle bebek kıyafetlerinin temizlenmesi aşamasında, organik kuru temizleme yapılması önemlidir. Bebeklerin ciltleri oldukça hassas ve narindir. Bu yüzden bebek kıyafetlerinin titizlikle temizlenmesi gerekir. Ciltlerini tahriş etmeyecek, alerjik bir duruma sebep olmayacak şekilde yani doğallığının korunabileceği ürünlerle temizlenmesi gerekir.

Gelinlik, damatlık ve abiye kıyafetler de narin ve hassas kumaşlardır. Gelinlik ve abiyelerin üzerinde bulunan taş, pul, boncuk gibi aksesuarların dikkatli ve özenli şekilde, yapıları bozulmadan temizlenmesi gerekir.

Tüm bu narin ve hassas temizleme için organik kuru temizleme yapılarak, kumaşların narinliği, doğallığı bozulmadan, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden temizlenmesi gerekir.

Kuru Temizleme Yaptırmanın Nedeni Nedir?

Kuru temizleme işlemi, su yerine leke çıkarıcı maddeler kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Burada kimyasal maddeler derken yanıcı ve tehlikeli maddelerden değil, kumaşa, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen maddeler ön plandadır.

Evde yapılan elde ya da makinedeki yıkamalarda, lekelerin çıkması için su ve deterjan kullanılmaktadır. Ancak suyun ve deterjanın etkili olmadığı lekeler ve kumaş cinsleri bulunmaktadır.

İstanbul kuru temizleme firması olarak ilkemiz, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeden, doğal ürünlerle temizleme yapmaktır. Firmamızda kullandığımız yeni nesil teknoloji GreenEarth ile kıyafetleriniz, sağlığınız ve ekolojik sistem de atık ve zararlı maddeler oluşmadığı için güvence altına alınmaktadır.

Normal Yıkama ile Kıyafetler Neden Temizlenmez?

Her cins kumaşın, yıkama ve kurutma özelliği farklıdır. Ütüleme aşamasında, kurutma aşamasında bazı kumaşlar hem tam anlamıyla temizlenmez hem de kumaş deformasyona uğrayabilir.

 • Yünlü kumaşlar keçeleşmeye ve sararmaya başlayabilir.
 • Pamuklu kıyafetlerin renkleri, devamlı yıkanmaya dayanmaz.
 • Lekelenmiş ipekli kumaşlarda lekelerin çıkarılması zor ve ütülemede risk yüksektir.
 • Viskoz, asetat ve rayon cinsi kumaşlarda deformasyon ve yanma problemi yaşanabilir.

Organik kuru temizleme sayesinde hem kıyafetlerinizde bu tür problemler yaşanmaz hem de sağlığınız ve doğanın dengesi de korunmuş olur.

Kuru Temizleme Aşamaları Nelerdir?

Kuru temizleme aşamaları için birkaç adımın gerçekleştirilmesi gerekir. Bu adımların ardından gerekli temizleme işlemi yapılarak, müşteriye teslim edilir.

 • Ürünlerin kontrol edilmesi
 • Ürünlerin gruplandırılması
 • Lekelerin çözüm süreci
 • Son kontroller
 • Kuru temizleme aşaması

Firmamız, kuru temizleme aşamalarını gerçekleştirirken, tüm titizliği ve özeniyle davranmaktadır. Tüm aşamalar, büyük bir özveriyle yapılarak müşteriye temizleme öncesinde bilgiler verilir. Verilen bilgilerin ışığında, müşterinin onaylamasıyla, kuru temizleme işlemine başlanılır.

Kuru Temizleme Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuru temizleme aşamalarına geçmeden önce birtakım kontrollerin yapılması gerekir. İstanbul kuru temizleme firması olarak ilk önce ürünü teslim almadan önce, lekelerin ne olduğu, kumaş üzerinde herhangi bir deformasyon, bozulma olup olmadığına müşteri önünde bakılmaktadır.

Bazı durumlarda getirilen ürünler, kuru temizleme için uygun olmayabilir. Bu konuda müşteri bilgilendirilmeli ve yapılacak işlemler anlatılarak, müşterinin onayı beklenmelidir.

Kuru temizleme işlemi yapılırken, muhakkak üzerindeki temizleme talimatına uyulması gerekir. Bu talimatların dışına çıkılarak yapılan kuru temizleme, ürüne zarar vermektedir.

Ürünlerin kuru temizleme aşamasına gelmeden önce, gruplandırılması gerekir. Renklerine, kumaşın cinsine, rengin solup solmayacağı konusunda gerekli testlerin yapılması gerekir. Bu yüzden tıpkı evde makinede yıkar gibi koyu renk ürünler ile açık renk ürünler muhakkak gruplarına ayrılmalıdır.

Ürün üzerinde bulunan leke cinslerine göre, önden leke çıkarma işlemi yapılmalıdır. Bunun amacı, son kuru temizleme aşamasında lekelerin tamamen çıkarılmasıdır. Eğer ön leke çıkarma işleminde fark edilmeyen bir leke olursa ya da üründe herhangi bir bozulma oluşmuşsa, ürün sahibine gerekli bilgiler verilmelidir.

Kuru temizleme işlemine başlanılmadan önce son yapılması gereken kontrol ise ürün üzerinde bulunan fermuar, çıtçıt, düğme gibi aksesuarların olup olmadığıdır. Bu aksesuar ürünlerinin, kuru temizleme için uygun olup olmadığı kontrol edildikten sonra, ürünlerde farklı herhangi bir cismin olup olmadığına bakılmalıdır.

Bazı ürünler üzerinde çeşitli süsler olabilir. Bu süslerin kuru temizlemede zarar görmemeleri için ya sökülmeleri ya da bir koruyucu içine alınmaları gerekir. Eğer süs ürünlerinin sökülmesi gerekiyorsa sökülerek, temizleme sonrasında yeniden yerine dikilmesi işlemi gerçekleştirilmelidir.

Son aşama ise tüm kontroller yapıldıktan sonra ürünlerin kuru temizleme aşamasıdır. Bu aşamada GreenEarth teknolojisi kullanılarak, ürünler doğaya ve insan sağlığına zarar vermeden yıkanmaktadır. Firmamız, konusunda tecrübeli ve profesyonel ekibi sayesinde, ürünlerinize hiçbir zarar gelmeden kuru temizleme işlemlerini gerçekleştirerek, sizlere teslim etmektedir.

Kuru Temizleme Fiyatları Ne Kadardır?

Hangi firmayı tercih ederseniz edin kuru temizleme fiyatları, temizlenecek ürünün cinsine, leke yoğunluğuna, temizleme aşamasında yapılacak uygulamalara göre değişkenlik göstermektedir. Kuru temizleme fiyatlarının içine ütüleme hizmetleri de girmektedir. Bunun yanında ürünler üzerinde herhangi bir aksesuar varsa bu ürünler de dikilmesi, sökülmesi vs. işlemler için kuru temizleme fiyatlarını etkilemektedir.

Kuru Temizleme Yapılan Ürünler

 • Sık kullanılan giysiler (gömlek, etek, ceket, kaban, kravat, palto vs.)
 • Kışlık giysiler (atkı, eldiven, palto, yelek, mont vs.)
 • Yazlık giysiler (tshirt, bermuda şort, yazlık elbise vs.)
 • Tamamlayıcı giysiler (şal, yelek, papyon vs.)
 • Ev giysileri (atlet, bornoz, gecelik, iç çamaşırı vs.)
 • Ev tekstili (yatak örtüsü, yastık kılıfı, tül, perde, koltuk örtüsü, çarşaf, minder kılıfı, minder, nevresim takımı, battaniye, stor perde, yorgan vs.)
 • Diğer giysiler (çocuk giysileri, çoraplar, gelinlik ve abiye kıyafetler, damatlık, önlük, tunikler, sweatshirtler vs.)

 

İstanbul kuru temizleme firmaları içinde bulunan firmamız, müşteri memnuniyet düzeyi en yüksek firma özelliğini korumaktadır. Yeni nesil kuru temizleme teknolojisi ile müşterilerine hizmet vermeye devam eden firmamız, kıyafetlerinizi korurken, sizin sağlığınızı ve çevreyi de düşünerek, %100 doğal, çevre ve insan dostu ürünleri kullanarak kuru temizleme hizmeti vermektedir.

Müşteri memnuniyet düzeyi en yüksek firma

Değerlerimizden, deneyimlerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle müşterilerimize 100% Müşteri Memnuniyeti Garantisi veriyoruz.

Ücretsiz servis avantajı ile evinizden alıp evinize teslim ediyoruz.

DryCorner çalışma saatlerimizi öğrenebilmek için ilgili mağazayla iletişime geçiniz.

Merkez

Acıbadem Mh. Dost Ozan Sk. No:1/1 Kadıköy / İstanbul

T & F: 444 6 566

info@drycorner.com