Kuru Temizleme

Kuru temizleme nedir, nelere uygulanabilir, neden kuru temizleme tercih etmeliyiz ve kimler için uygundur gibi sorulara yanıt arayacağız.

 

Kuru temizleme kısaca giysiler üzerinde oluşan lekelerin çıkarılması ve temizlenmesi zor olan kumaşların temizlenmesi için özel kimyasal kullanılan ve buharlı yöntemlerle temizlik uygulamalarının yapılması işlemine denir. Kuru temizleme işlem sırasında kullanılan doğal kimyasalların içinde su olmaması nedeniyle bu ismi almaktadır.

 

Özellikle pardösü, takım elbise, gelinlik, abiye, özel gün kıyafetleri (süet, deri, kürk, tuvalet, gece kıyafeti, pamuk ve yün vb.), ev tekstili; perde çeşitleri (kadife, keten ipek, saten, tül vb.) yorgan, battaniye, yatak örtüsü, yastık ve yastık kılıfı, koltuk kılıfı her türlü masa örtüsü pike halı çeşitleri (el halısı, makina halısı, Çin halısı) gibi malzemeler için tercih edilmektedir.

 

Kuru temizleme işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus lekeler ve temizlenecek olan ürünlerin kumaş özellikleridir. Hatalı bir işlem yapılması ürünün bir daha kullanılmamasına neden olabilmektedir.

 

Kuru Temizleme Tercih Etmeliyiz Çünkü; Evde kullanılan leke çıkarıcılar lekeleri çıkarmaya odaklı olduğu için ürününüzün kumaşının dokusunda aşınmaya sebebiyet verebilirler. Bu da kıyafetinizi daha kısa süre yol açar.

 

Klasik çamaşır makinesinde su ile yapılan yıkama zamanla kıyafetlerinizin yapısında bozulmalara sebep olur. Kuru temizlemelerde son teknoloji yüksek devirli profesyonel organik kuru temizleme makineleri ile işlem yapılmaktadır. Kıyafetler öncelikle ön işlem sürecinden geçer. Rengine, cinsine, dokusuna göre farklı leke çıkarma metotları belirlenir ve uygulanır. İşinde profesyonel kişiler tarafından profesyonel organik temizleyici ürünlerin kullanımıyla leke çıkartılır. Bu işlemler sonucunda kıyafetlerde aşınma olmaz, renklerini ve canlılıklarını kaybetmezler. Çekme, salma gibi durumlar yaşanmaz. Kuru temizleme firmaları her zaman daha etkili, daha hesaplı, kıyafetlerin ilk günkü halini koruması açısından daha güvenilirlerdir. Sezon sonrası (yaz-kış geçişlerinde) giymeyeceğiniz kıyafetleri temizlettikten sonra kaldırmanız gerekir. Çünkü giysi dolabınızın havasız kalması ve aldığı ışık sebebiyle kolay çıkarılabilecek lekelerin bile sabitleşmesine neden olabilir. Bu durumla karşılaşmamak için mevsim geçişlerinde kıyafetlerinizi kaldırmadan önce mutlaka kuru temizleme firmasına temizletmelisiniz. Kuru temizleme giysilerinizin ömrünü uzatır.

 

 

Müşteri memnuniyet düzeyi en yüksek firma

Değerlerimizden, deneyimlerimizden ve geçmişimizden aldığımız güçle müşterilerimize 100% Müşteri Memnuniyeti Garantisi veriyoruz.

Ücretsiz servis avantajı ile evinizden alıp evinize teslim ediyoruz.

DryCorner çalışma saatlerimizi öğrenebilmek için ilgili mağazayla iletişime geçiniz.

Merkez

Acıbadem Mh. Dost Ozan Sk. No:1/1 Kadıköy / İstanbul

T & F: 444 6 566

info@drycorner.com